Szukaj
Szukaj
Odwiedź również
Kompensacja mocy biernej

Czujniki pojemnościowe do materiałów sypkich

Pokaż

2

 Produktów
Sortuj
Czujnik pojemnościowyPojemnościowy czujnik poziomu PSP-03
480,00 
480,00  netto
590,40 
590,40  brutto
Czujnik pojemnościowy do zbożaPojemnościowy czujnik poziomu PSP-04
490,00 
490,00  netto
602,70 
602,70  brutto

Czujniki pojemnościowe, znane również jako czujniki pola elektrycznego, mierzą pole elektryczne w środowisku i wykorzystują je do określania charakteru i ilości obiektu lub materiału w środowisku. Działają poprzez dodanie pola elektrycznego do podłoża i pomiar zmian w polu.

Najlepsze czujniki pojemnościowe do sypkich materiałów

Najczęstszym zastosowaniem czujników pojemnościowych jest pomiar pojemności materiałów sypkich. Odbywa się to poprzez przymocowanie czujnika do materiału i pomiar zmiany natężenia pola. Znając zmianę natężenia pola, można określić ilość materiału.

Stosowanie czujników pojemnościowych do pomiaru pojemności materiałów sypkich ma kilka zalet i wad. Zaletą stosowania czujników pojemnościowych do pomiaru pojemności materiałów sypkich jest to, że są one szybkie i łatwe w użyciu oraz są dokładne. Wadą niektórych czujników pojemnościowych jest to, że mogą być niedokładne, jeśli obiekt lub materiał nie zostanie dokładnie umieszczony na czujniku – dlatego postaw na te najlepszej jakości! Ponadto czujniki pojemnościowe słabej klasy, nie zawsze są dokładne podczas pomiaru pojemności materiałów mokrych lub silnie zanieczyszczonych.

Czujniki pojemnościowe są szeroko stosowane do określania pojemności materiałów sypkich. Czujniki te mierzą zmiany pojemności spowodowane materiałem dielektrycznym o wysokiej przenikalności, takim jak papier, tkanina i tworzywa sztuczne. Zmiana pojemności jest przetwarzana na sygnał elektryczny, który może być przetwarzany i interpretowany w celu pomiaru ilości obecnego materiału. Detekcja pojemnościowa ma kilka zalet w porównaniu z tradycyjnymi metodami ważenia: jest tańsza, szybsza i dokładniejsza dzięki możliwości wykrywania bardzo małe ilości materiału.
Czujniki pojemnościowe to szybki i łatwy sposób pomiaru pojemności materiałów sypkich. Są dokładne, ale mogą być niedokładne, jeśli obiekt lub materiał nie jest precyzyjnie umieszczony na czujniku, bądź czujnik pochodzi od niesprawdzonego producenta – dlatego postaw na nasze, testowane i wysokiej jakości czujniki!

Formularz kontaktowy
Zapytaj o ofertę

    Kategorie produktów