Szukaj
Szukaj
Odwiedź również
Kompensacja mocy biernej

Przekaźniki Kontroli Faz

Pokaż

2

 Produktów
Sortuj
Przekaźnik kontroli fazPrzekaźnik kontroli faz typu PKF-333SZR
370,00 
370,00  netto
455,10 
455,10  brutto
Przekaźnik kontroli fazPrzekaźniki kontroli faz typu PKF-333ZSE
370,00 
370,00  netto
455,10 
455,10  brutto

Czujnik faz, który wykrywa zanik napięcia tylko w Elcluwo!

Produkujemy przekaźniki do kontrolowania faz typu PKF, od niemalże 30 lat stawiając na niezawodność i sprawdzoną technologię. Z nami zadbasz o swój silnik!

Służą one do kontroli napięć w sieciach trójfazowych i jednofazowych. Znajdują zastosowanie w układach automatyki samoczynnego załączenia rezerwy (SZR), a także do zabezpieczenia silników indukcyjnych przed uszkodzeniem spowodowanym obniżeniem lub zanikiem napięcia oraz asymetrią kątową napięć. Nie daj się zniewolić asymetrii faz. Postaw na czujniki zaniku fazy z naszego asortymentu. Kontrola napięć w sieci trójfazowej? Z nami to żaden problem. Uchroń się przed nieprawidłowym działaniem sieci już teraz!

Czujnik zaniku fazy to urządzenie elektryczne, którego obowiązkiem jest kontrola kolejności faz, a także zaniku fazy zasilania. Zapewnienie poprawnej kolejności faz w systemie zasilania i ochrona urządzeń przed uszkodzeniem, a także ochrona silnika elektrycznego zasilanego z sieci trójfazowej w przypadku zaniku napięcia na co najmniej jednej fazie lub asymetrii napięć między fazami to jego główna rola. Przekaźniki kontroli faz działają poprzez monitorowanie napięcia fazowego na linii zasilającej i wykrycie zmiany kolejności faz. Jeśli przekaźnik wykryje nieprawidłową kolejność faz, to natychmiast rozłącza zasilanie, żeby zapobiec uszkodzeniu podłączonych urządzeń.

W wyniku zaniku fazy w instalacji może dojść do różnych nieprawidłowości w jej działaniu, takich jak niewłaściwy rozruch silnika lub pobór całkowitej mocy z pozostałych czynnych faz. W wyniku tego mogą wystąpić stany nieustalone, które negatywnie wpływają na pracę urządzeń i mogą prowadzić do uszkodzeń lub awarii. Dlatego tak ważne jest monitorowanie stanu fazy w systemie zasilania i stosowanie urządzeń, takich jak przekaźniki zaniku fazy.

Uniwersalny przekaźnik kontroli napięcia – taki produkt w naszym sklepie!

Nasze przekaźniki do kontrolowania faz jako jedne z nielicznych na rynku pozwalają na pełną kontrolę ustawień, w tym napięcia odpadania i powrotu. Czujniki zaniku i asymetrii faz z kontrolą styków stycznika? Także je tu znajdziesz. Kontrola faz jest niezwykle istotna. Czujniki zaniku i asymetrii faz to produkt, którego zadaniem jest wstrzymanie pracy silnika  zaniku napięcia na co najmniej jednej fazie lub spadku napięcia powyżej 45V względem innych faz. Znajdziesz je u nas! Czujniki do kontroli faz  umożliwiają również ustawienie histerezy czasowej, a także regulację odchylenia fazowego, dla jeszcze lepszej ochrony silników przed zniszczeniem. Urządzenia te mierzą odkształcone przebiegi napięć spowodowane występowaniem wyższych harmonicznych. Przekaźnik kontroli faz pozwala na odczyt trzech napięć fazowych. Większość dostępnych na rynku zabezpieczeń silników indukcyjnych kontrolujących wartość napięcia zasilającego wykazywała niepoprawne działanie w przypadku, gdy w uzwojeniu pozbawionym zasilania indukowała się SEM o wartości bliskiej znamionowemu napięciu zasilania np. 195 V. Tej wady nie posiada przekaźnik PKF-333 ZSE, który oprócz wartości amplitudy napięcia w każdej z faz, kontroluje dodatkowo kąt fazowy między wektorami napięć zasilających silnik. Nasze urządzenia posiadają wmontowane po dwa czujniki sterujące do. Jeden służy do sterowania stycznikiem lub falownikiem silnika a drugi do powiadamiania alarmowego np. BMS, GSM, itp. Obudowa wykonana z wysokiej jakości tworzywa przeznaczona jest do zatrzaskowej zabudowy na listwie 35 mm. Interesuje Cię czujnik zaniku fazy? Znajdziesz taki u nas. Urządzenie montowane jest na szynie DIN.

Czujniki typu PKF-302 są prostszą i tańszą wersją przekaźnika typu PKF-333. Znajdują zastosowanie do ochrony silników elektrycznych przed uszkodzeniem spowodowanym w przypadku obniżenia lub zaniku napięcia. Należy pamiętać, że liczba styków rozwiernych oraz rodzaj połączenia są ważnym parametrem przy wyborze odpowiedniego przekaźnika dla danego zastosowania.

Czujnik do kontrolowania faz – serwis tylko u nas!

Gwarantujemy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny naszych urządzeń oraz doradztwo techniczne w wyborze najlepszego rozwiązania. Jesteśmy polskim producentem! Czujnik do kontrolowania faz? Gwarantujemy Ci wysoką wydajność i długość jego pracy. Każdy produkt z naszego asortymentu to gwarancja satysfakcji.

Pamiętaj, że czujniki zaniku fazy i jej asymetrii są urządzeniami niezwykle ważnymi, których zadaniem jest wstrzymanie pracy silnika w przypadku zaniku napięcia na co najmniej jednej fazie lub kiedy napięcie spada powyżej 45 V na poszczególnych fazach. Są to ważne produkty, ponieważ zapobiegają uszkodzeniom silnika i innych urządzeń, które są podłączone do instalacji elektrycznej, gdy występują nieprawidłowości w zasilaniu i napięcie jest nieprawidłowe. Nadadzą się one do silników trójfazowych, jak i jednofazowych. Zadbaj o odpowiednią pracę silnika. Postaw na produkty z naszej oferty! Cechuje nas niezwykle profesjonalna obsługa klienta. Przekonaj się sam!

Złóż  u nas zamówienie już dziś! Możemy Ci zagwarantować najwyższą jakość oferowanych produktów, fachową obsługę klienta, konkurencyjne ceny oraz sprawną wysyłkę. Przekonaj się sam, że dołożymy wszelkich starań, żeby twoja przesyłka dotarła do Ciebie najszybciej, jak to tylko możliwe! Nie wahaj się złożyć zamówienia. Z całą pewnością tego nie pożałujesz! Zakupy możesz zrobić nawet bez zakładania konta. W zaledwie parę kliknięć sprawisz, że produkty z naszego asortymentu trafią wprost pod Twoje drzwi w idealnym stanie. Wystarczy, że podasz nam swój adres, a następnie zapłacisz jedną z dostępnych metod płatności. To takie proste! Cechuje nas profesjonalna obsługa klienta. Zamów u nas produkt! Na pewno się nie zawiedziesz. Przyjrzyj się naszej bogatej ofercie i rób zakupy już teraz!

Formularz kontaktowy
Zapytaj o ofertę

    Kategorie produktów