Szukaj
Szukaj
Odwiedź również
Kompensacja mocy biernej

Zabezpieczenie pomp przed suchobiegiem

Pokaż

8

 Produktów
Sortuj
Sond miniaturowaSonda konduktancyjna SKC-100.95
150,00 
150,00  netto
184,50 
184,50  brutto
sonda-konduktacyjna-skc-101Sonda konduktancyjna SKC-101
220,00 
220,00  netto
270,60 
270,60  brutto
Sonda do szambaSonda konduktancyjna SW-01
90,00 
90,00  netto
110,70 
110,70  brutto
Sonda suchobieguSonda konduktancyjna SW-01/CE
95,00 
95,00  netto
116,85 
116,85  brutto
Czujnik poziomu cieczySonda SKC-201.G
385,00 
385,00  netto
473,55 
473,55  brutto
Czujnik przewodnościowySonda SKC-201.P
265,00 
265,00  netto
325,95 
325,95  brutto
Czujnik konduktancyjnySonda SKC-401.G
420,00 
420,00  netto
516,60 
516,60  brutto
Czujnik pieciopoziomowySonda SKC-401.P
300,00 
300,00  netto
369,00 
369,00  brutto

Niezawodna sonda poziomu cieczy – ochrona przed suchobiegiem

Bez względu na specyfikę produkcji, niezwykle ważne jest, by odpowiednio monitorować poziom cieczy w zbiorniku. Zabezpieczenie pompy to mus, szczególnie podczas masowej produkcji i dużej instalacji, w której używa się dużo wody. Pomocne w tym okazują się profesjonalne sondy i czujniki od Elektromontex. Nasza firma specjalizuje się w produkcji urządzeń pomiarowych, które wspierają pracę w wielu dziedzinach przemysłu. Oferowane przez nas sondy monitorujące poziom cieczy to doskonały sposób na zniwelowanie ryzyka suchobiegu pompy. Jest to jedna z najczęstszych usterek np. pomp głębinowych, która może nie tylko doprowadzić do kolejnych prac konserwacyjnych, wzrostu temperatury hydrauliki pompy, ale również do zniszczenia całej maszyny. Zatarcia hydrauliki pompy mogą może skutecznie opóźnić produkcję, generując duże koszty związane z naprawą. Aby uniknąć niepotrzebnych napraw, warto zaopatrzyć się w sprawdzoną sondę poziomu cieczy, aby wyłączenie zasilania pompy nie było konieczne! Zadbaj o zabezpieczenie swojej pompy razem z nami! Twoja pompa na to zasługuje. Niech woda pozostanie w odpowiednim poziomie

Co ważne, nasze produkty cechują się szerokim zastosowaniem do różnych instalacji –  nawet dla pomp głębinowych, w których ciśnienie jest niskie. Z łatwością zamontujesz je zarówno w zamkniętym, jak i otwartym zbiorniku pomp głębinowych. Uzyskasz właściwy pomiar bez względu na to, czy zbiornik jest metalowy czy niemetalowy. Nasze sondy można stosować w zbiornikach o szerokim przeznaczeniu: zbiornikach wody, studniach, stacjach odsalania, zbiornikach PPOŻ, kotłach czy mleczarniach. Nawet, gdy poziom ciśnienia w studni jest niezwykle niski. Czujniki przez nas produkowane mogą mieć kontakt z żywnością, gdyż są obojętne fizjologicznie i posiadają atesty higieniczne PZH. Doskonale sprawdzą się także z urządzeniami do gromadzenia miękkiej wody. Kupując nasze produkty, masz więc pewność, że dbasz o bezpieczeństwo i jakość cieczy w zbiorniku. Pamiętaj, że zawsze dbamy także o Twoje bezpieczeństwo oraz Twoich pracowników. Dlatego nasze sondy Elcluwo pracują wyłącznie z bezpiecznym napięciem pomiarowym. Z nami nie doprowadzisz do wyłączenia pompy! Dodatkowo, aby uniknąć elektrolizy, stosujemy w nich przemienne, wysokie lub niskie napięcie. Dbaj o pompy głębinowe razem z Elcluwo, nawet gdy poziom ciśnienia w studni jest wysoki. Niech jakiekolwiek uszkodzenia mechaniczne pójdą w niepamięć. Zabezpieczenie pompy to mus, ponieważ praca pompy bez wody jest niemożliwa.

Wysokiej jakości sonda poziomu cieczy w zbiorniku od Elektromontex

Wybierając nasze sygnalizatory Elcluwo, otrzymujesz produkty wykonane z materiałów o wysokiej odporności, np. tytanu, stali kwasoodpornej, PVDF czy FEP. Czujniki typu Elcluwo to także urządzenia, które mogą pracować w wymagających warunkach temperaturowych, a także zapewnią rzetelny wynik pomiarowy lustra wody nawet w zbiorniku, w którym panuje ciśnienie do 4,0MPa. To wszystko jest możliwe dzięki naszej dbałości o najmniejszy detal każdej elektrody i części sondy. Nasze sondy mierzą opór przepływu prądu pomiędzy elektrodami. Oprócz ochrony przed suchobiegiem pomagają one również w przeciwdziałaniu przeciążeń, asymetrii czy braku fazy w silnikach trójfazowych). Naszemu ponad 30-letniemu doświadczeniu zaufało już tysiące Klientów, którzy cenią nasz profesjonalizm w podejściu do różnych urządzeń, nawet w przypadku pomp głębinowych i hydroforowych. Nie zapomnij, że oferujemy Ci także serwis gwarancyjny i pogwarancyjny urządzeń pomiarowych. Z nami szybko naprawisz sondy poziomu cieczy w zbiorniku lub dokonasz cyklicznej konserwacji urządzenia. Już dziś poznaj nasz szeroki asortyment i zadbaj o właściwy pomiar cieczy w Twoim zbiorniku. Nie doprowadź do zatrzymania pracy pompy. Brak odpowiedniej sondy może doprowadzić do zatrzymania pracy gwałtownego zerwania lustra wody, co powoduje pracę na sucho i prowadzi do bezpośredniego uszkodzenia pompy. Nie doprowadź do tego i zamów odpowiednią sondę Elektromotex już dziś! Ciesz się niezawodną pracą pomp, nawet w większych zbiornikach razem z nami. Postaw na niezawodną pracę pompy już dziś.

Suchobieg pompy – co to jest?

Suchobieg pompy jest zjawiskiem, które występuje, gdy pompa pracuje bez podawania do niej medium (np. wody), które ma być pompowane. Innymi słowy, pompa pracuje „na sucho”. Pracą na sucho niestety nie zdziałamy zbyt wiele. W skrajnych przypadkach nawet brak wody może doprowadzić do uszkodzenia silnika, co jest oczywiście wysoce niepożądane ze względu na koszty związane z wymianą lub naprawą.

Suchobieg jest jednym z najpoważniejszych stanów awaryjnych, które mogą wystąpić w pompach, ponieważ może prowadzić do poważnych uszkodzeń. Wiele pomp, zwłaszcza te cieczowe, wykorzystuje pompowane medium (na przykład wodę) do smarowania i chłodzenia swoich komponentów. Kiedy pompa (mp. pompa głębinowa) pracuje na sucho, brakuje tego chłodzenia i smarowania, co może prowadzić do przegrzania, a w konsekwencji do uszkodzeń mechanicznych. Brak medium wpływa na brak możliwości chłodzenia silnika pompy, zwiększa się tarcie rozgrzewających elementów, co w konsekwencji może prowadzić do zatarcia hydrauliki pompy, co może być skutkiem braku chłodzenia. Jedną z częstych przyczyn tego problemu jest niewłaściwa instalacja pompy lub ssaka pompy ssącej na granicy ssania. Kolejną częstą przyczyną jest zbyt duża moc pompy w stosunku do wydajności studni. Problemem może także być montaż pompy bez możliwości zredukowania lustra wody w okresie długotrwałego braku opadów. Montaż pompy to bardzo istotna kwestia, która może bezpośrednio wpłynąć na jej wydajność i prawidłowe działanie.  Przed suchobiegiem niestety nie ochronią nas zabezpieczenia termiczne pompy. Ich zadaniem jest tylko i wyłącznie asekuracja uzwojenia silnika. Zamawiaj nasze produkty już dziś i ciesz się niezwykle szybką dostawą. Pracą na sucho nie zdziałasz zbyt wiele.

Przegrzanie może prowadzić do uszkodzenia łożysk, uszczelnień i innych komponentów, a w skrajnych przypadkach może nawet doprowadzić do zatarcia pompy. Dlatego większość nowoczesnych pomp jest wyposażona w zabezpieczenia przed suchobiegiem, które wyłączają pompę, gdy nie ma medium do pompowania. Pompy to zaawansowane technicznie urządzenia, które niełatwo jest naprawić. Dlatego właśnie bardzo istotne jest korzystanie z odpowiednich urządzeń, takich jak sondy konduktacyjne dostępne w naszym asortymencie, które wyłączą zasilanie pompy w wykryciu spadku poziomu wody do określonego limitu dolnego.  Pamiętaj, aby zabezpieczyć pompę i nie zmniejszać wydajności studni, zanim będzie zbyt późno. Brak wody w pompie to nie przelewki. Zamów nasze produkty już dziś i ciesz się błyskawiczną dostawą.

Zabezpieczenie przed suchobiegiem pompy

Zabezpieczenie pompy przed suchobiegiem jest kluczowe, aby uniknąć poważnych uszkodzeń. Istnieje kilka metod, które mogą być stosowane do ochrony pompy przed suchobiegiem:

1. Czujniki poziomu cieczy: Są to urządzenia, które monitorują poziom cieczy w zbiorniku lub rurociągu. Gdy poziom cieczy spada poniżej pewnego ustalonego punktu, czujnik wysyła sygnały do sterownika pompy, który ją wyłącza.

2. Czujniki termiczne: Wiele pomp wykorzystuje czujniki temperatury do monitorowania temperatury wewnątrz pompy. Jeśli pompa pracuje na sucho, jej temperatura szybko wzrośnie. Kiedy czujnik wykryje przekroczenie ustalonego progu temperatury, wyłączy pompę i nie doprowadzi do niepożądanego uszkodzenia silnika. Na podobnej zasadzie działają wyłączniki pływakowe, których używa się głównie do pomp zanurzeniowych. Zapewniają one także restart urządzenie po przerwie w dopływie prądu.

3. Monitoring parametrów elektrycznych: Przez monitorowanie prądu i napięcia zasilającego pompę można wykryć anomalie, które mogą wskazywać na suchobieg. Przykładowo, pompa pracująca na sucho może pobierać mniej prądu, co może być wykryte przez system monitoringu.

4. Zabezpieczenia mechaniczne lustra wody: Niektóre pompy są wyposażone w urządzenia mechaniczne, które automatycznie zatrzymują pompę, gdy przestaje ona pompować medium. Mogą to być na przykład zawory z przepływomierzem.

5. Sondy konduktometryczne: W niektórych aplikacjach stosuje się sondy mierzące przewodność cieczy. Jeżeli przewodność spadnie poniżej określonej wartości (co może oznaczać, że pompa pracuje na sucho), system automatycznie wyłączy pompę.

6. Regularna konserwacja i przeglądy: Regularne sprawdzanie stanu pompy i jej komponentów może pomóc wykryć potencjalne problemy zanim dojdzie do suchobiegu.

Pamiętaj, że najlepsze metody zabezpieczenia mogą się różnić w zależności od typu pompy, jej zastosowania i środowiska pracy. W każdym przypadku należy zasięgnąć porady specjalisty lub producenta pompy. Zamawiaj nasze sondy już dziś online, bez wychodzenia z domu i odkryj ich szerokie zastosowanie! Charakteryzuje je niska cena, wysoka jakość oraz niezawodność. Złóż swoje zamówienie już teraz i postaw na proces zabezpieczania swoich pomp! U nas dostawa zawsze jest na czas. Twój produkt trafi do Ciebie w zaledwie parę dni roboczych po złożeniu zamówienia. Zadbaj o swój pomiar poziomu wody nim woda będzie zbyt niska w zbiorniku. Zamów nasze produkty już dziś i ciesz się niezwykle szybką dostawą. Czekamy na Twoje zamówienie!

Formularz kontaktowy
Zapytaj o ofertę

    Kategorie produktów